خریدشیر

خریدشیرآلات و راهنمای انتخاب شیرمناسب

خرید شیرآلات ،نکات و راهنما ی انتخاب آنها

خرید شیرالات نکاتی دارد که برای انتخاب شیرالات مناسب بهتراست درهنگام خرید شیرالات آنها را درنظر داشته باشیم  که در ذیل به آنها اشاره میکنیم (چه خرید اینترنتی شیرالات چه خرید شیرالات بصورت حضوری)

شیرآلات علاوه بر کاربردی بودن ، در نمای ظاهری فضای مورداستفاده نیز تاثیرگذار هستند. بنابراین در انتخاب و خرید شیرالات بهداشتی با کیفیت وزیبا باید دقت کرد ، اما سوال اینجاست که هنگام خرید شیرآلات باید چه ملاک هایی را مد نظر داشت؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

            بیشتر مردم برای خرید شیرآلات به ‌ظاهر، جنس و نوع برند توجه دارند، درحالی‌که نوع برند به ‌تنهایی کافی نیست. چون ممکن است گاها برندهایی که بصورت برچسبی باشد، جابجا شوند. این مهم  است که خریداران شیر آشنایی و آگاهی خوبی در مورد شیرآلات داشته باشند تا هنگام خرید شیرالات بتوانند گزینه مناسبی را انتخاب و خرید کنند . کیفیت و قیمت شیر به وزن و نوع مواد به‌کاررفته در آن بستگی دارد و خریداران باید به این نکته توجه کنند که با خرید شیرآلات بی‌کیفیت علاوه بر تعویض متعدد باعث تخریب ساختمان و حتی ورود نم به پایه‌های ساختمان ‌شوند.

           شیرآلات استاندارد از آلیاژ فلز برنج مرغوب ونیز آلیاژسرب خشک ساخته میشوند. رایج‌ترین ماده برای تولید شیرآلات، شمش برنج است. بر اساس استانداردهای موجود در ایران ۶۰ درصد از این شمش ، مس بوده و باقی عناصر تشکیل دهنده ،فلز روی و فلزهای مجاز است. سرب از دیگر فلزهای مورد استفاده در تولید شیرآلات بهداشتی ساختمانی است که درصد آن در محصولات نباید بیشتر از ۲.۵ درصد در هر شمش باشد. متاسفانه برخی برندهای متفرقه و سودجو از آلیاژ ضعیف با سرب بالا استفاده می کنند که هزینه تولید را کاهش می دهدوسود بیشتری نصیب سازنده میکند، علاوه بر این، سرب در مقابل عوامل فرسایش محیطی به مرور زمان ، مقاومت کمتری نسبت به برنج دارد واین امر باعث کاهش طول عمر محصول میگردد.

تفاوت عمده شیرالات در روکش آنهاست که باعث تفاوت شکل ظاهری آنها نیز می شود . ازمیان این دو نوع جنس، نوع برنج بهتر از سرب خشک عمل می‌کند. بدلیل خاصیت انحلال سرب در آب، پس مدتی وبمرور زمان سرب خشک در آب حل می شود و این امر برای شیرآلاتی که آب آشامیدنی را تامین می کنند،نکته منفی بشمارمیرود چراکه برای سلامتی مضر و برای مصرف کننده خطرناک می باشد. مشکل دیگری که شیرآلات ساخته شده از سرب  دارند این است که نسبت به مدل برنجی سریع تر دچار شکستگی و پوسیدگی می شوند.

شیرظرفشویی

 همچنین نوع و روش آبکاری انجام شده در شیرالات نیز یکی ازمعیارهای اساسی کیفیت به حساب می آید. از آنجا که تمام بخش‌های شیر در معرض مستقیم آب است باید مواد آبکاری آن در مقابل کلر و آهک نیزمقاوم باشد .عملیات آبکاری وپرداخت یکنواخت وپولیش بدون پستی و بلندی، پس از آبکاری نیکل و کروم با ضخامت بیش از 20میکرون بر روی بدنه شیرالات ، باعث زیبایی و کیفیت و ماندگاری بیشتر محصولات می شود . روکش ها دارای انواع مختلفی می باشند که انواع : استیل، برنج، برنز و مس کاربرد بیشتری دارندوازبین آنها مدل استیلی (اگر استیل آن استاینلس باشد) مرغوب ترمیباشد زیرا هم در مقابل خوردگی دارای مقاومت بیشتری است و هم به علت ظاهرش لکه های آب را کمتر نشان می دهد.  بقیه موارد نیز مانندجنس برنج و مس تنها آبکاری مس و برنج دارند و بیشتر به علت تنوع و رنگ قرمز و زرد آن ها که باعث حس نوستالژیک می شوند مورد استفاده قرار می گیرند.

               نکته بعدی ،استفاده از اجزای داخلی استاندارد و مرغوب وباکیفیت نظیر کارتریج ، شلنگ آبرسانی سوپاپ ، واشر و اورینگ و دیگر قطعات می باشد که باعث افزایش عمر بیشتر محصول ،ودرنهایت باعث رضایت مشتری از خرید آن محصول میگردد .

انواع شیرالات

              یکی دیگر از معیارها که این روزها میتواند مورد توجه مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد استفاده از تکنولوژی کاهش مصرف آب در شیرآلات انتخابی است. با توجه به نظر کارشناسان ، بیشترین مصرف آب شهری مربوط به مصرف آب خانگی است و یکی از مهمترین اقدامات درراستای بهینه سازی مصرف، انتخاب صحیح و استفاده از تجهیزات و شیرآلات مناسب است.  شاید بتوان گفت مهم ترین تغییر شیرآلات از گذشته تا به امروز در طراحی آنها، کاهش دادن اتلاف در مصرف آب توسط شیرالات می باشد، در گذشته ای نه چندان دور، شیرآلات اکثرا حالت توپی و پروانه ای داشتند که کنترل میزان خروجی آب آنها مشکل بود که با پی بردن به این مسئله باعث شد،طراحی و ساخت شیرآلات بهینه تر وبه صورت اهرمی انجام شود؛ این مدل اهرمی شیرآلات نسبت به مدل های قدیمی تر،راحت تر باز و بسته می شوند وطراحی متفاوتی نیز نسبت به مدل قدیمی دارند که همین باعث صرفه جویی در میزان مصرفی آب می شود. امروزه دیگر شیرآلات توپی و پروانه ای تولید نمی شوند مگر برای مدل های تزئینی که بیشتر بخاطر القای حس نوستالژیکشان استفاده می شوند.

 شیر های اهرمی معمولاً دارای دسته‌هایی هستند که به صورت جهت دار چرخش می کنند و باز و بسته شدن آب با حرکت در جهت بالا و پایین فراهم می شود. شیرهای سنسور دار نیز نوع دیگری از شیرآلات جدید هستند که در کاهش مصرف آب  نقش دارند

. البته این نوع شیرها محدودیت‌هایی هم برای شما ایجاد می کنند. مثلاً امکان تنظیم دما با استفاده از شیرهای لمسی یا سنسوری وجود ندارد. همواره نیازمند تعویض باتری هستند تا به خوبی کار کنند و سنسور های حساسی هم دارند. اما در عوض از نظر بهداشت و کاهش مصرف آب عالی عمل می‌کنند..

در میان شیرهای تولیدی شیرآلات جدیدی مورد استقبال قرارگرفته که با استفاده از فشار هوا می‌تواند میزان مصرف آب را به‌خصوص در حمام به حداقل برساند و یا شیرهای چشمی که بخصوص در مکانهای عمومی بیشتر استفاده میگردند

              در بازار امروز شیرالات بسیاری با برندهای مختلف داخلی و خارجی وجود دارد و اکثر برندهای خارجی در چین تولید میگردند که با توجه به برندشان کیفیتهای گوناگونی دارند حتی خیلی از برندهای مطرح اروپایی و امریکایی نیز در چین تولید میگردد.لازم به یادآوری است که صرف تولید در چین دلیلی بر بد بودن کیفیت شیرالات نمیباشد .شایان ذکر است دربازار شیرالات، برندهای داخلی خیلی خوبی نیزوجود دارند که با تولید شیرآلات مرغوب در داخل کشور، به رقابت با برند های خارجی می پردازند از جمله  برند هایی که در داخل تولید میشوند و سابقه خوبی دارند میتوان به شیرآلات قهرمان،شیرالات راسان،شیرالات KWC(کی دبلیو سی) ،شیرالات سیتکو،شیرالات شیبه و …. می توان اشاره نمود.

شیرالات

            مطلب بعدی که بهتر است برای خرید شیرالات در نظر گرفته شود این است که چه شیری کجا استفاده شود و بسته به مقدارونحوه مصرف شیر بهتری را انتخاب کرد   .

قابلیت تنظیم شیراز امکانات خوب درخرید شیرآلات میباشد بعنوان مثال برای شیر حمام ارتفاع دوش قابل تنظیم است که در ست دوش این موضوع به صورت چشمگیری مطرح است. ویا شیر ظرفشویی که بصورت شیلنگی هستند و قابلیت جابجایی شیلنگ به ارتفاع و جهات مختلف رادارا میباشند .

            مورد بعدی که باید در هنگام خرید شیرآلات (چه خرید انلاین -خرید اینترنتی شیرالات چه خرید حضوری)در نظر داشت خدمات پس از فروش میباشد.به عنوان مثال دربرخی از شیرآلات کارتریج خاصی تعبیه شده که در صورت خرابی و نبود خدمات پس از فروش،مجبور خواهید شد کل شیر را عوض کنید.این مورد میتواند دلیل خوبی برای استفاده از برندهای خوب داخلی باشد.

      یکی دیگرازمواردی که در موردخرید شیرها( چه خرید اینترنتی شیرالات چه خرید حضوری) بهتراست در نظر داشته باشیم آسان بودن نصب آن است. برخی از طرح ها دارای لوازم و تجهیزات جانبی هستند مثل شیرآلاتی که همزمان قابلیت اتصال به سیستم تصفیه آب را دارند یاشیرهایی که استفاده های مختلف و چندگانه دارند مثل شیرظرفشویی که علاوه بر مصرف عادی ،برای پرکردن قابلمه شیری مجزا کنار سینک تعبیه میشوند.بدیهی است که این امکانات با هدف راحتی کاربر تعبیه شده ولی اگر این قطعات دچار نقص شده به همان میزان که قرار بوده آسایش شما را فراهم کنند باعث دردسرشماخواهد شد .بنابراین بهتر است برای خرید شیرآلات به نحوه نصب آنها نیز توجه داشته باشید چون لزوما همیشه متخصص تعمیرات و نگهداری آن برای شما در دسترس نیست.

ما سعی کرده ایم در اینجا طیف و تنوع مختلفی ازشیرالات برای هر سلیقه ای از برندهای مختلف شیرالات را گردهم آوریم که دیگر شما نیاز به مراجعه حضوری به فروشگاههای مختلف و هدر دادن زمان وانرژی، را نداشته باشید  

پس در نهایت اینکه هنگام خرید از ضمانت نامه و خدمات پس از فروش شرکت مربوطه اطمینان حاصل کنید چرا که اگر کارتریج و یا بخشی دیگر از شیر آلات خراب شد نیازی به عوض کردن کل شیر نداشته باشیدآ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا