طراحی واجرای دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

 

طراحی واجرای دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی واجرای دکوراسیون داخلی یکی از هنرهای جذاب ودوست داشتنی خیلی افراد میباشد.در عین حالیکه هنرجذابی است همانطور کارتخصصی نیز میباشد .

 طراحی داخلی  حرفه ایست که به طراحی فضای داخلی مرتبط است و مانند معماریکلی ساختمان، شامل تمام بخش های سازه، تاسیسات، مصالح، رنگ، دکوراسیون وغیره میباشدولی در داخل فضای ساختمان است .همچنین میتوان گفت طراحی داخلی عبارت است از بهبود كارکرد فیزیکی و روحی روانی فضاهای داخلی ساختمانها، بجهت بهترکردن انجام فعالیت های روزمره زندگی در آنها. به همین جهت، فضا اصلیترین عنصر طراحی داخلی به شمار میرود .

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی  : گاها ممکن است به اشتباه این دو را به جای یکدیگر استفاده کنیم، اما باید بدانیم که این دو حرفه درعمل ازهم تاحدزیادی جدا و مجزا هستند. در این بخش می خواهیم شما را با هریک از این اشخاص و تخصص و تفاوت آنها بیشتر آشنا کنیم.

design

طراحان دکوراسیون یا دکوراتور های داخلی در درجه اول به زیبایی شناختی نیاز دارند و این مهارت در کارشان اولویت اول را دارد. آنها مانند طراح داخلی نیازی به دانش و مهارت های آکادمیک ندارند اما جای توسعه و پیشرفت علم شان همیشه وجود دارد

اما طراحی داخلی با جانمایی و برنامه ریزی فضا ها، آشنایی باعایق ها و پوشش ها و کفپوش ها، درب و پنجره، ورودی ها و هر آنچه که جزئی از یک سازه می باشند، سر و کار دارند. همچنین از لحاظ همکاری این دو شخص با سایر بخشها ،می توان گفت دکوراتور ها با صنایع مختلفی چون ساخت مبلمان و سرویس های خواب یا طراحان دوخت پرده یا صنعت فرش و دیگر مشاغل دکوراتیو همکاری دارند اما طراح داخلی با مهندس ناظر، مدیر پروژه و کنترل پروژه و یا سایر کارکنان مشغول در یک پروژه ساخت در ارتباط است.

بطور کلی چون طراح دکوراسیون وظیفه چیدمان مناسب و ایجاد هماهنگی بین وسایل و فضای یک ساختمان را دارد، نکته حائز اهمیت آن است که کار یک دکوراتیو و یا طراح دکوراسیون داخلی دقیقا پس از اتمام کار طراح داخلی آغاز می شود.

شکل پنجره ها، ارتفاع فضا، فرم مبلمان های موجود در فضا، رنگ فضا، بافت ها و مصالح موجود در آن، میزان نورگیری و حتی محدوده تعریف شده دید، که به وسیله پنجره ها تعیین می شود; همه و همه می توانند در بیان ایده طراح داخلی به مخاطب تاثیر گذار باشد. فضاهای مختلف با عملکرد ها و کارکردهای مختلف می توانند هدف اصلی یک معمار در خلق اثرش باشند.

به عنوان مثال یک طراح داخلی با استفاده از ابزارهایی مانند مبلمان، رنگ، نور و .. می تواند به یک اتاق ۱۵ متر مربعی فضایی بدهد که یا آن را به یک اتاق خواب و یا دفتر کار شرکت تبدیل کند، زیرا این دو عملکرد با چیدمان متفاوت قابل انجام است. اما اگر بخواهیم فضایی بزرگتر در حدود ۱۰۰ متر مربع را تغییرکاربری دهیم، مثلا آن را به سالن مطالعه کتابخانه و یا گالری تبدیل کنیم، ضرورتا به یک معمار داخلی نیاز پیدا می کنیم چرا که عملکردهای کلان تر و خاص تر نیاز به ویژگی های نور، آکوستیک، امنیت و… داشته و بنابراین به طراحی بنیادی دکوراسیون داخلی و حتی تغییر بنیادی پلان آن فضا نیاز خواهیم داشت.

طراحی داخلی نقش زیادی در كیفیت فضای ساختمان دارد.از نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنسیت و رنگ پوشش سطوح ( كف، سقف و دیوارها ) گرفته تا نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین كننده زیبایی و كار آمدی فضاهای داخلی ساختمان. امروزه تاثیر طراحی داخلی بر آرامش ، راندمان کاردرفضاهای تجاری واداری واثر بخشی بر روح روان ساکنین آنها امری بدیهی و لازم به نظر می رسد.

tarahi

برای اجرای مهندسی یک ساختمان بطور کلی ۴ نوع نقشه مهندسی لازم داریم : ۱- نقشه معماری ۲- نقشه سازه ۳- نقشه تأسیسات الکتریکی ۴- نقشه تأسیسات مکانیکی.

خود نقشه معماری شامل 3فاز میباشد که از زمان تحویل زمین تا اجرارادربرمیگیرد که به شرح زیر است : ۱- نقشه فاز صفر معماری : در این مرحله مطالعات اولیه بر روی زمین شامل شرایط ژئوتکنیک خاک، موقعیت بنا و موقعیت گسل ها و نحوه تخریب ساختمان قدیمی صورت میگیرد. در واقع نقشه معماری فاز صفر  مطالعات اولیه طرح را بر عهده دارد. ۲- نقشه فاز یک معماری : در این مرحله پلان اولیه معماری توسط مهندسین ترسیم میشود و پس از مشورت با کارفرما و ثبت بازخورد و نظرات، اقدام به اصلاح طرح می‌کنند.

 پس از دستیابی به یک نتیجه مشترک با توجه به پلان اولیه میتوان قیمت اجرای پروژه را برآورد کرد. همچنین برای اخذ مجوزهای مربوطه از شهرداری باید نقشه های معماری فاز یک تکمیل وارایه شوند. همچنین پس از تکمیل این مرحله نقشه های معماری برای مهندس برق و مهندس مکانیک برای طراحی های مربوطه  وهمچنین برای مهندس عمران برای طراحی نقشه های سازه ارسال میگردد.  ۳- نقشه معماری فاز دو : این فاز نقشه های معماری باید در مطابقت کامل با نقشه های سازه و مکانیکال و الکتریکال باشد. در واقع فاز دو نقشه های معماری پلان های تکمیل شده با ابعاد و اندازه های اجرایی و تمامی مقاطع و متریال بکار رفته در ساختمان است که برای اجرا به دست پیمانکار سپرده میشود.

شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی چه خدماتی وکمکی به مخاطبینشان میتوانند داشته باشند:

 رشد روز افزون شرکت‌ها طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی به خوبی نشان می‌دهد که مردم نسبت به قبل بیشتر به زیباسازی محیط زندگی و محل کارشان اهمیت می‌دهند و حاضرند برای اینکار هزینه کنند. چرا؟ چون اکنون مردم می‌دانند که داشتن یک دکور زیباواصولی به این سادگی‌ها انجامشدنی نیست و برای رسیدن به چنین خواسته‌ای باید از مشاورانی که دارای تجربه هستندو کارشان را درست انجام می‌دهند کمک گرفت. شما هم که در حال خواندن این مطلب هستید احتمالا می‌خواهید درباره چند و چون کار همین شرکت‌ها تحقیق کنید.

معمولا بیشتر شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی، کلیه خدمات ساختمانی و خدمات مربوط به طراحی داخلی را انجام می‌دهند. یعنی چه شما تصمیم به طراحی نمای ساختمان بگیرید و یا بخواهید چیدمان و دیزاین داخلی ساختمان خود را تغییر دهید، شرکتهای طراحی ودکوراسیون داخلی میتوانند بااستفاده از تجربه وتوان ومهارت خود کمک شایانی به اجرای خواسته شما بصورت کارمهندسی و اصولی و درنهایت اقتصادی، به شما داشته باشند . شرکت‌های طراحی ودکوراسیون داخلی کارشان این است که دکور خانه یا محل کارتان را آن‌طور که درست و اصولی است، بچینند.

tarahi dakheli

مجموعه وبسایت خونتو بساز در زیرگروههای خود دپارتمانی تخصصی دارد که به امر طراحی داخلی و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی میپردازند که زیر نظر مهندسین معماران با تجربه و دارای مهارتهای بالا اداره میشود و خواسته های مشتریان را در دسته های مختلف طراحی داخلی آپارتمان مسکونی و ویلا و فضاهای تجاری و اداری و کلینیکها و حتی بیمارستانی آماده ارائه خدمات طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی میباشند 

اسکرول به بالا